Strona domowa GDR!a Tor Hidden Service

V 3.8Allegro / PayU + T-Mobile / Alior

(03. 11. 2015)

Robiłem dziś jakieś zakupy na Allegro i chciałem jak zwykle zapłacić przez PayU. Niestety strona coś szwankowała i przekierowywało mnie do jakiejś tabelki mówiącej że płatność jest oczekująca, gdzie mogłem ją sobie co najwyżej anulować. Napisałem więc do sprzedającego z pytaniem o numer konta, sprzedający odpisał że nie trzeba bo wpłata właśnie wpłynęła. "O, grubiutko dzisiaj mają w PayU", pomyślałem sobie, ale na wszelki wypadek sprawdziłem wyciąg.

Jakie było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem że moje konto zostało obciążone! Nie widziałem na oczy strony banku, nie dostałem hasła SMS, nic z tych rzeczy. Zadzwoniłem więc do #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank i spytałem co to za heca. Okazało się że musiałem przeoczyć jakiś domyślnie zahaczony checkbox, bo podobno przy którejś transakcji zgodziłem się na aktywację usługi PayU Express która polega właśnie na "dodaniu mojego konta do zaufanych", jak to Pan z Banku określił. Da się to na szczęście wyłączyć (Rachunki - klik na rachunek - więcej szczegółów - payu express), co zabawne - trzeba to wyłączenie potwierdzić hasłem SMS.

Wychodzi więc na to, że każdy, kto pozna moje hasło allegrowe - a nie jest to trudne - mógł sobie do woli robić zakupy za moje.

(komentarzy: 3, ostatni: 05. 11. 2015 - 09:27:15 - GDR!) Skomentuj
Wyswietlen: 5282, komentarzy: 3 Feed z komentarzami


Imię: spider (04. 11. 2015 - 16:46:06)

Treść:
gademet :) kupilbym ci dmuchana lalke :) i jeszcze sam bys za to zaplacil :PImię: Monter (05. 11. 2015 - 01:16:23)

Treść:
No to pojechali po bandzie. Po pierwsze nie ma czegoś takiego, jak domyślna zgoda, a nawet, jeżeli chcieli aż tak bardzo "ułatwić" Ci życie, trzeba było wyraźnie daną opcję wyróżnić, jednoznacznie zapytać, uprzedzić na stronie, no i nie zaznaczać tej opcji domyślnie.

W OLX podczas wystawiania/edycji ogłoszenia też był kiedyś domyślnie zaznaczony checkbox wyrażający zgodę na wysyłanie newsletterów i ofert marketingowych - nie wiem, czy ktoś się do tego uczepił prawnie, czy pomogło moje opisanie tego na stronie, ale już zaznaczony nie jest (inne rzeczy o jakich pisałem też poprawili). Może więc w nagłaśnianiu takich bzdur jest na nie metoda.Imię: GDR! (05. 11. 2015 - 09:27:14)

Treść:
@spider mozesz kupic i tak

@Monter ja sie nie upieram ze nie bylo tu mojego bledu, nastepnym razem sprawdze jak ta opcja wyglada. Pewnie maja chronione tylki od strony prawnej. Napisalem glownie dlatego, ze w necie bylo zero informacji na ten temat.

Sblam! Antyspam
URL encoded in QR Code Statystyki:
Stat4U
Email
Comments