Strona domowa GDR!a Tor Hidden Service

V 3.8SSH Tunnel

(06. 10. 2015)

Jest taka fajna aplikacja na Androida, SSH Tunnel, służy dokładnie do tego co sugeruje tytuł. Od 2013 nikt jej nie rozwija, a wielka szkoda bo ma wszystko czego potrzeba żeby znaleźć się na F-Droidzie.

Ściągnąłem więc źródła, poszukałem patchy, odświeżyłem biblioteki i zbudowałem apk. O dziwo działa bez problemu, najwięcej czasu spędziłem na debugowaniu "problemu" polegającego na tym że strona WWW za pomocą której testowałem zewnętrzne IP znajduje się na tym samym serwerze do którego łączyłem się po SSH, więc połączenie nie było tunelowane i zachodziłem głowę dlaczego. APK do pobrania: org.sshtunnel apk albo do samodzielnego zbudowania: SSH Tunnel. Bierzcie i forkujcie z tego wszyscy.

(komentarzy: 2, ostatni: 09. 10. 2015 - 11:05:22 - GDR!) Skomentuj
Wyswietlen: 5500, komentarzy: 2 Feed z komentarzami


Imię: rozie (08. 10. 2015 - 22:04:16)

Treść:
1. Wymaga roota czy nie?
2. Tunelowany jest cały ruch, czy trzeba ręcznie przestawiać apki?
3. Jest opcja na działanie z kompresją? Z moich zabaw na wolnym łączu, czyli via GSM właśnie - bardzo pomaga.
4. Czemu nie VPN (poza tym, że prościej, jeśli ktoś jest linuksiarzem z dostępem do shella).Imię: GDR! (09. 10. 2015 - 11:05:21)

Treść:
1/2: Jak chcesz tunelować cały ruch, trzeba roota. A jak chcesz ręcznie przestawiać apki, root jest zbędny.

Swoją drogą, odkryłem że przez "cały ruch", program rozumie tylko porty 80 i 443 i DNS - jak znowu będę miał czas, pokombinuję z regułami iptables które są generowane.

3. Nie ma, nie widzę też kompresji w bibliotece której program używa do SSH. Nowsza wersja korzysta z Dropbear, pewnie dałoby się, ale niestety źródła zniknęły z internetu i o ile ktoś na forum F-Droid nie odpowie na prośbę o ich wrzucenie, przepadła.

4. Mam też na telefonie openvpn. Stan (obu) aplikacji na Androida jest tragiczny, a poza tym mam wrażenie (nie mierzyłem, używałem) że po TCP radzi sobie gorzej niż SSH. TCP, bo UDP 1194 jest poblokowane w większości miejsc gdzie przydałby się VPN.

Poza tym prościej, jak się jest linuksiarzem z dostępem do shella. Nie dochodzi kolejna działająca usługa do doglądania.

Sblam! Antyspam
URL encoded in QR Code Statystyki:
Stat4U
Email
Comments