Strona domowa GDR!a Tor Hidden Service

V 3.8Świetlicki o wszechrowerzystach

(18. 01. 2018)

"O, Świetlicki cię cytuje" - usłyszałem o tym fragmencie wywiadu.

Na szczęście od trzech lat mieszkam w dzielnicy, której biegacze nie są w stanie sparaliżować. Niby tłoczno, bo przychodzą wycieczki, ale to inne wycieczki niż w centrum. Problemy centrum mnie już nie dotyczą. Ale biegacze przynajmniej bywają ludzcy. Naprawdę nieludzcy są rowerzyści.
WP: Jeszcze gorsi od biegaczy?
O wiele gorsi. Widziałem ostatnio rowerzystę, który wrzeszczał na pieszego jak jakiś nadczłowiek. Obawiam się, że wśród rowerzystów rodzi się faszyzm. Ostrzegam przed rowerzystami. Antysemici powinni się dowiedzieć, że cykliści są dużo groźniejsi niż Żydzi. Kiedyś słuchałem wywiadu z liderem krakowskich rowerzystów. On mówił jak jakiś… No, może nie jak Mussolini, to by była przesada, ale na pewno jak jakiś pomniejszy dyktator. W każdym razie – chcą przejąć polskie ulice.

(wywiad w WP, mirror tutaj)

(komentarzy: 4, ostatni: 24. 01. 2018 - 13:59:28 - GDR!) Skomentuj
Wyswietlen: 2948, komentarzy: 4 Feed z komentarzami


Imię: fj (22. 01. 2018 - 23:51:41)

Treść:
> WP: Czyli jak – PiS zły, ale poprzednicy nic lepsi? Wszystkich równo ma pan w głębokim poważaniu? Nie wierzę. Polska podzielona, wojna trwa, a pan mi się tu dystansuje.
>
> Ta wojna zawsze istniała. Teraz po prostu jest bardziej widoczna. Obydwie strony tej walki jednakowo mnie drażnią. Głupota walczy z głupotą. Cwaniactwo z cwaniactwem. Zapewne skończy się to jak zawsze remisem.

Jaki z niego optymista!Imię: GDR! (24. 01. 2018 - 09:02:19)

Treść:
Wie o co chodzi w życiuImię: Monter (24. 01. 2018 - 10:25:22)

Treść:
Ja nie lubię biegaczy w dużych grupach, bo w moim mieście kilka razy do roku blokują połowę ulic i całe centrum robiąc różne maratony zamiast wybrać sobie jakąś prostą typu A2 - byłoby równiej i spokojniej, no ale nikt by wtedy nie widział bannerów sponsorów. Co do cyklistów, to nie doświadczam problemów chodnikowych gdyż nie pałętam się po centrum aż tak często i też mieszkam raczej na skraju miasta, a z okna samochodu wszystko jedno - korki w mieście były już zanim powstały kontrapasy dla rowerów, a auto statystycznie twardsze jest więc się aż tak przed maskę nie pchają.

Tego Świetlickiego nie kojarzę, a wywiadów w prasie elektrobrukowej nie czytam - tym porównaniem ktoś Ci chciał pojechać, czy poklepać Cię po plecach?Imię: GDR! (24. 01. 2018 - 13:59:26)

Treść:
Mnie ci fanatyczni rowerzyści przeszkadzają i jako rowerzyście i jako kierowcy (i jako osobie która nie lubi fanatyków). Forsują jakieś rozwiązania z kosmosu które nie są dla nikogo wygodne.

Świetlicki pisze fajne książki i gra przyzwoite koncerty, nie czuję się pojechany.

Sblam! Antyspam
URL encoded in QR Code Statystyki:

Email
Comments