Strona domowa GDR!a Tor Hidden Service

V 3.8Majówka z Overpass Turbo

(03. 05. 2017)

W czasie majówki można stanąć przed ciężkim wyborem: gdzie się wybrać z grillem i wódą? Na artykułach w lokalnej Wyborczej nie można za bardzo polegać, bo opisują konglomeraty piknikowe gdzie inni miłośnicy grilla i wódy już dawno są, więc trzeba sobie radzić samemu. Na szczęście OpenStreetMap ma bogaty zbiór miejsc nadających się na pikniki.

Łatwiejszy, ale mniej kompletny sposób to użycie OsmAnd i włączenie POI z jakąś piknikową kategorią. U mnie (wersja 2.6) robi się to robiąc swipe od lewego brzegu ekranu w prawo, następnie Configure Map - POI - Search - Categories - Search - Picnic. Następnie należy wybrać którąś z kategorii, najbardziej powszechna to chyba Picnic Site.

No dobrze, a co mają zrobić poważni użytkownicy komputerów? Zapewne są łatwiejsze sposoby, ale łatwiejsze sposoby nas nie interesują, ja użyłem Overpass QL. Wystarczy wejść na stronę umożliwiającą wykonywanie zapytań w tym języku, ja użyłem Overpass Turbo, wyśrodkować mapę na regionie w którym planuje się grilla i wódę a następnie wkleić poniższy kod:

(
node[leisure=picnic_table]({{bbox}});
node[shelter_type=picnic_shelter]({{bbox}});
node[tourism=picnic_site]({{bbox}});
node[amenity=picnic_site]({{bbox}});
node[amenity=picnic_table]({{bbox}});

area[leisure=picnic_table]({{bbox}});
area[shelter_type=picnic_shelter]({{bbox}});
area[tourism=picnic_site]({{bbox}});
area[amenity=picnic_site]({{bbox}});
area[amenity=picnic_table]({{bbox}});
);
out body;

Po kliknięciu "run" pojawi się mapa miejsc w których można najeść się spalonego mięsa i zapić wódą. Smacznego!

(komentarzy: 6, ostatni: 06. 06. 2017 - 09:27:52 - GDR!) Skomentuj
Wyswietlen: 4777, komentarzy: 6 Feed z komentarzami


Imię: Monter (03. 05. 2017 - 17:50:31)

Treść:
A pomyśleć tylko, że kiedyś nie potrzeba było do tego komputerów ani neta - wystarczyło mieć realnych przyjaciół czy inną nie-wirtualną paczkę znajomych, oraz telefon w dowolną stronę lub rozmowa/spotkanie i już był plan, bo zawsze ktoś gdzieś coś znał, był, widział, poleca. Odkąd jednak większość ludzi podróżuje i zwiedza świat wyłącznie za pomocą StreetView to niestety, nie jest dobrze.Imię: GDR! (03. 05. 2017 - 17:56:04)

Treść:
Rozne sa preferencje, ja nie lubie tak ciagle w tym samym miejscu spedzac czasu, a miejsca polecane przez znajomych sie mocno powtarzajaImię: Monter (05. 05. 2017 - 22:12:22)

Treść:
Jako "poważnemu użyszkodnikowi komputerów" możesz wyjaśnić skąd się biorą dane np. na mapie Ovepass? Bo mapa zacna, Twój kod też, ale u mnie straszna posucha jak chodzi o takie miejsca do resetu zwanego też czasem K.O. (bo tak się [nie]stety często takie grillowanie kończy ;-P )Imię: GDR! (05. 05. 2017 - 22:20:09)

Treść:
Overpass ma dane z OpenStreetMap.org, jesli nie znasz - to taka mapowa Wikipedia. Jesli znasz i kojarzysz tylko z brzydka mapa na ich stronie to nic bardziej mylnego, jest wiele stron zarowno z innymi stylami map jak z uwidocznionymi innymi typami punktow.Imię: hoRac (05. 06. 2017 - 23:34:13)

Treść:
Nie działa. Nie ma mojego podwórka ;)Imię: GDR! (06. 06. 2017 - 09:27:51)

Treść:
To dodaj!

Sblam! Antyspam
URL encoded in QR Code Statystyki:

Email
Comments